NOVINKY
Novinky naší realitní kanceláře
15.06.2015
Prezentace nabídek na webu ARK ČR pro členy ZDARMA
  Víte, že již 106 členů Asociace realitních kanceláří České republiky na webu Asociace prezentuje svoje ...
09.04.2015
Podnikatelé mají zájem hlavně o sklady a stavební pozemky
Na trhu realit jsou současným hitem mezi podnikateli sklady. Spolumajitel brněnské realitní kanceláře Ezra reality Pavel ......
16.02.2015
Za neoznámení osvobozeného příjmu - pokuta!!!
S novelou zákona o daních z příjmů přibyla od roku 2015 nová povinnost. Jedná se o oznamovací povinnost spojenou ......
RK Matras & Matras na Facebooku
MAKLÉŘ MĚSÍCE
Kdo z nás je nejúspěšnější?
Realitní makléř Tereza Kosová
Tereza Kosová
certifikovaná realitní makléřka se specializací na pronájem a prodej bytů a RD
ZPRAVODAJ
Aktuality ze světa realit a financí
3.7.2015
Nemovitostní fond: vyplatí se?
Nemovitostní fond: vyplatí se?Investice do nemovitosti je dlouhodobě stabilní způsob, jak uložit své peníze. Bohužel každý nemá finanční možnosti, ...
30.6.2015
Začíná platit novela zákona o hospodaření s energií. Zpřesňuje povinnosti pro energetické průkazy při prodeji nemovitostí
Začíná platit novela zákona o hospodaření s energií. Zpřesňuje povinnosti pro energetické průkazy při prodeji nemovitostíOd 1. července 2015 začíná platit novela zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií. Přinese změny například v ...

REALITNÍ A FINANČNÍ ZPRAVODAJ

3.7.2015

Nemovitostní fond: vyplatí se?

Investice do nemovitosti je dlouhodobě stabilní způsob, jak uložit své peníze. Bohužel každý nemá finanční možnosti, aby si mohl koupit jeden byt navíc. Možná právě proto na českém trhu funguje již pár let nemovitostní fond, kam může investovat každý.
30.6.2015

Začíná platit novela zákona o hospodaření s energií. Zpřesňuje povinnosti pro energetické průkazy při prodeji nemovitostí

Od 1. července 2015 začíná platit novela zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií. Přinese změny například v průkazech energetické náročnosti pro prodávané budovy a pomůže zjednodušit program Nová zelená úsporám. Novela například upravuje pravidla pro průkazy energetické náročnosti budov (PENB).
25.6.2015

Od ledna bude platit přísnější definice stavební parcely. Některé pozemky výrazně podraží

Budoucí kupci parcel pro stavbu domu by neměli s výběrem otálet. Od ledna 2016 se cena pozemků, v jejichž okolí jsou vedené inženýrské sítě, zdraží až o pětinu. Nově bude takový pozemek zatížen daní z přidané hodnoty. Stejně jako pozemky, které tvoří jeden funkční celek se stavbou.
24.6.2015

Kupujete nemovitost? Své peníze vložte do úschovny

Nákup nemovitosti nese spoustu rizik. Opatrný musí být kupec při výběru seriózní realitní kanceláře, v jednání s prodejcem a v neposlední řadě při převodu peněz. Bezpečným způsobem předání stanovené částky je úschovna.
22.6.2015

Růst úrokových sazeb požene objemy hypoték ještě více nahoru

V květnu sazby sjednaných hypoték ještě klesaly. Možná však naposledy. Klienti chtějí využít stávající situace a objemy sjednaných úvěrů trhají historické rekordy. Banky a stavební spořitelny v květnu sjednaly úvěry za více než 20 miliard korun.
19.5.2015

Občanský zákoník na straně nájemců

Pronájem bytu může být jistým příjmem, ale také nekonečným trápením. Pokud majitel narazí na konfliktního nájemce, těžko se bude dožadovat jakékoliv spravedlnosti. Občanský zákoník se totiž stará o práva nájemníků, která často dostávají vlastníky do úzkých.Nájemce nepotřebuje souhlas vlastníka k mnoha zásadním věcem.
18.6.2015

Počet obyvatel Prahy stále narůstá, developeři registrují rekordní zájem o nové byty

Podle nejnovějších dat Českého statistického úřadu měla Praha k 31. březnu letošního roku 1,261.715 obyvatel, což bylo o 2636 osob více než na začátku letošního roku. Praha tak v daném období zaznamenala největší kladný přírůstek ze všech krajů v ČR, naopak v devíti krajích obyvatelstva ubylo.
16.6.2015

Růst sazeb rozehrává novou partii na trhu hypoték

Český hypoteční trh přechází do nové fáze vývoje. Po 17 měsících setrvalého poklesu oznámily dvě z největších bank úpravu úrokových sazeb směrem nahoru.
15.6.2015

Majitel bytu je zodpovědný za své nájemníky

Může se stát, že nájemník nedodržuje pravidla určená společenstvím vlastníků jednotek. Nejčastěji jde o narušování nočního klidu nebo poničení veřejných prostorů. V takovém případě většinou přichází snaha o domluvu.
4.6.2015

Zahraniční investoři mají o české nemovitosti zájem

Český realitní trh je zajímavý nejen pro místní investory, ale v neposlední řadě i pro cizince. Nemovitosti v České republice jsou výhodné zejména pro svou polohu a nízkou cenu. Zájem je především o komerční nemovitosti. Mezi nejoblíbenější patří obchodní centra a sklady.