NOVINKY
Novinky naší realitní kanceláře
27.10.2015
Co všechno musí platit nájemník?
  Vláda určila pravidla pro údržbu a opravy bytů   Nový občanský zákoník od ledna 2014 stanoví, že ......
15.06.2015
Prezentace nabídek na webu ARK ČR pro členy ZDARMA
  Víte, že již 106 členů Asociace realitních kanceláří České republiky na webu Asociace prezentuje svoje ...
09.04.2015
Podnikatelé mají zájem hlavně o sklady a stavební pozemky
Na trhu realit jsou současným hitem mezi podnikateli sklady. Spolumajitel brněnské realitní kanceláře Ezra reality Pavel ......
RK Matras & Matras na Facebooku
MAKLÉŘ MĚSÍCE
Kdo z nás je nejúspěšnější?
Realitní makléř Eva Šebestová
Eva Šebestová
certifikovaná realitní makléřka se specializací na prodej a pronájem bytů a domů
ZPRAVODAJ
Aktuality ze světa realit a financí
27.11.2015
Nejlepší realitní projety roku 2015
Nejlepší realitní projety roku 2015Na slavnostním galavečeru byly 11. listopadu v Praze v Kongresovém sále České národní banky vyhlášeny výsledky a ...
24.11.2015
Poptávka po úvěrech na bydlení vyráží dech. Banky a spořitelny letos rozpůjčují 240 miliard
Poptávka po úvěrech na bydlení vyráží dech. Banky a spořitelny letos rozpůjčují 240 miliardBanky v říjnu poskytnuly hypotéky za 16 miliard korun. Oproti loňsku průměrná půjčená částka vzrostla o více než ...

REALITNÍ A FINANČNÍ ZPRAVODAJ

27.11.2015

Nejlepší realitní projety roku 2015

Na slavnostním galavečeru byly 11. listopadu v Praze v Kongresovém sále České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 17.
24.11.2015

Poptávka po úvěrech na bydlení vyráží dech. Banky a spořitelny letos rozpůjčují 240 miliard

Banky v říjnu poskytnuly hypotéky za 16 miliard korun. Oproti loňsku průměrná půjčená částka vzrostla o více než 200 000 Kč. Trh hypoték směřuje k novému rekordu. Celkový objem letos sjednaných hypoték bude atakovat 200 miliardovou hranici.
19.11.2015

Vyplatí se koupě domu před rekonstrukcí?

Bydlení mimo ruch velkoměsta láká čím dál více lidí. Bohužel prostředky například mladých párů jsou často dost omezené, a proto hledají způsoby jak ušetřit. Výhodnější cenou jsou zajímavé starší domy před rekonstrukcí. Někdy se koupě staré nemovitosti vyplatí, jindy je to zbytečně vynaložená práce a finance.
16.11.2015

Je lepší družstevní bydlení, nebo byt v osobním vlastnictví?

Většina zájemců o nové bydlení se chce stát přímým majitelem nové, či starší nemovitosti. Tento trend potvrzují i majitelé družstevních bytů, kteří se často snaží o převod do osobního vlastnictví, aby podpořili prodej. Kupní cena tím stoupne a počet zájemců o nemovitost se také zvýší. Přesto se staví nové družstevní byty.
10.11.2015

Ceny bytů se blíží k rekordním maximům

Navzdory poklesu úrokových sazeb hypoték došlo v říjnu k mírnému zhoršení dostupnosti bydlení. Hlavní příčinou je nárůst cen bytů.
8.11.2015

Je lepší koupit byt hotový, nebo ve výstavbě?

Poptávka po nových bytech stále stoupá. Novostavby lákají zájemce o nové bydlení na moderní vzhled, záruku a použití nejnovějších materiálů a technologií při stavbě. To se týká i nemovitostí, které zatím ještě nemají postavené ani základy. Dá se tedy říct, že se jedná o byty tzv.
4.11.2015

Sazby hypoték na novém rekordu

Hypotéky jsou zase o něco levnější. Průměrná úroková sazba v říjnu klesla na 2,14 %.
2.11.2015

Kdy platí prodávající daň z příjmu při prodeji družstevního bytu?

Prodej družstevního bytu se v mnohém liší od prodeje bytu v osobním vlastnictví. Zásadní rozdíl je samozřejmě v tom, že majitelem bytu je družstvo a prodávající pouze vlastníkem členských práv bytu družstva, které převádí za úplatu na kupujícího.
29.10.2015

Prohloubí hypotéky dosavadní úrokové dno?

Hypoteční trh je v nevídané kondici. Poptávka po hypotékách neklesá a banky pokračují ve zdolávání dalších a dalších rekordů.
26.10.2015

Jak ochránit svou nemovitost před krádeží?

Když se zloděj vloupá do bytu a odcizí cenné věci, pravděpodobně to majitel odhalí záhy a ihned to řeší. Krádež nemovitosti je kvůli neinformovanosti vlastníka odhalena často příliš pozdě. Jediný způsob, jak se podvodům s převodem nemovitosti bránit, je dlouhodobé sledování katastru nemovitostí.